Dairenin balkonu çöktü, 63 yaşındaki kadın yaralandı

İstanbul’da bulunan 5 katlı bir binanın birinci katındaki dairenin balkonu henüz bilinmeyen nedenle büyük bir gürültüyle çöktü. Tam o sırada balkonda bulunan 63 yaşındaki kadın yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bina ise boşaltıldı.

ÇÖKEN BALKONLA BİRLİKTE AŞAĞI DÜŞTÜ

Akılalmaz olayın yaşandığı adres İstanbul Kartal Cevizli Mahallesi, Özer Sokak oldu. 5 katlı binanın birinci katındaki dairenin balkonunda çökme meydana geldi. O esnada balkonda bulunan 63 yaşındaki Ayşe Bulduk çöken balkonla beraber aşağıya düştü.

BİNA TAHLİYE EDİLDİ, 2 İŞ YERİ HASAR GÖRDÜ

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı kadın, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı. Tedbir amacıyla boşaltılan binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı. Çökme nedeniyle binanın altında bulunan iki dükkanda da hasar oluştu.

“BİNANIN ESKİ OLDUĞUNU SÖYLÜYORLARDI”

Binanın giriş katındaki işyeri sahibi Fadime Altuntaş, “Balkon göçtü. İçerideydik dükkan sahibiyiz biz de. Bir anda ses gelince dışarı çıktık. Ayşe abla göçüğün altındaydı. Zaten binanın eski olduğunu belirtiyorlardı ama bu kadar olacağını tahmin etmiyorlardı. Balkonda çamaşır asıyordu büyük ihtimalle. Çünkü 5 dakika önce seslendi. Oradaydı kendisi. Belim ve kolum çok ağrıyor diyordu. Hiç bilmiyorum durumunu şu an” dedi.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir